Dziś jest: 23-11-2017

Dziesięć zastępów straży gasiło pożar stodoły w Mikołajewicach

Data dodania: 2010-09-22 16:05:04

22.09.2010 około godziny 19.35 PSK Gniezno Alarmuje JOT OSP Niechanowo o pożarze Stodoły w Mikołajewicach Natychmiast do akcji wyrusza wóz bojowy GBA, po dotarciu na miejsce strażacy zastają budynek murowany długości około 70m połączony z innymi budynkami gospodarczymi i domem mieszkalnym część budynku około 30m kryta eternitem pozostała część kryta papą konstrukcja dachowa drewniana. Część budynku kryta eternitem w całość objęta pożarem . Dowódca przekazuje informacje o rozmiarze pożaru do PSK celem zadysponowaniu większych sił i środków gaśniczych. Jednocześnie podejmuje decyzje o podaniu dwóch prądów wody w obronie części budynku który nie został objęty pożarem. Wprowadza dwóch ratowników na poddasze budynku w aparatach ochrony dróg oddechowych, celem sprawdzenia czy pożar nie przedostał się na część budynku krytego papą, i rozpoznaniu ewentualnej możliwości podania prądów gaśniczych z poddasza tego budynku. Po krótkiej chwili docierają kolejne zastępy straży, pomagają w obronie budynku i przystępują do gaszenia budynku objętego pożarem. Podsumowanie działań: W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległo około 30m budynku. Dzięki sprawnemu przebiegu akcji ratowniczo gaśniczej udało się zapobiec rozprzestrzenieniu ognia na dalszą część budynku. W działaniach brały udział GBA OSP Niechanowo, GCBA 5/24 i SLRr JRG Gniezno,dwa wozy OSP Czernijewo ,GCBA OSP Żydowo, trzy zastępy OSP Witkowo GCBA 6/32 Jelcz, GBA 2,5/20 MAN TGM13.290 oraz GBA 2,5/20 STAROMAN, i OSP Wiekowo. Razem dziesięć zastępów straży w sile 35 ratowników. Na miejscu obecny był dowódca JRG policja oraz pogotowie energetyczne. Naczelnik OSP Niechanowo Dziękuje wszystkim jednostką biorącym udział w akcji za pomoc i sprawny przebieg akcji.