Dziś jest: 20-09-2017

Płonące drzewo w Mikołajewicach

Data dodania: 2011-12-22 23:32:17

Dzisiejszego dnia 22.12.2011r.o godz. 14.00 mieszkaniec z Niechanowa przyjeżdża do jednego ze strażaków OSP Niechanowo i informuje go o pożarze drzewa w miejscowości Mikołajewice. Strażak powiadamia Naczelnika OSP o zaistniałej sytuacji. Naczelnik zawiadamia PSP i załącza syrenę alarmową dla OSP Niechanowo. Do akcji wyjeżdża wóz GBA 3/16 "MISIU". Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastajemy płonące drzewo. Przystępujemy do podania jednego prądu wody w natarciu na źródło ognia. Po ugaszeniu okazuje się, że drzewo jest wypalone w dużym stopniu i może stwarzać zagrożenie. Dowódca podejmuję decyzję o wycięcie nadpalonego drzewa. Po wycięciu drzewa tląca sie powierzchnia zostaje pokryta pianą średnią.

M.G.