Dziś jest: 23-11-2017

Pożar domu w Miroszce

Data dodania: 2014-10-11 07:41:05

Dziś tj. 11.10.2014 około godziny 3:30 PSK Gniezno załącza alarm dla naszej jednostki. Dyspozytor zadysponował dwa wozy z naszej jednostki do pożaru domu w miejscowości Miroszka. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy budynek mieszkalny połączony z pomieszczeniami magazynowymi oraz kotłownią, w której rozprzestrzeniał się pożar. Kotłownia wypełniona była ścinkami różnego rodzaju materiałów. Działania strażaków polegały na podaniu 2 prądów wody na palące się materiały, przeszukanie pomieszczeń pod kątem osób poszkodowanych oraz materiałów z kategorii zagrożenia wybuchem.
Aby przewietrzyć pomieszczenia z gęstego dymu użyto wentylatorów nadciśnieniowych natomiast strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Z mieszkania wyniesiona została butla z gazem. Żadna osoba nie doznała obrażeń. Kotłownię opróżniono z palących się materiałów a pożar udało się opanować i nie rozprzestrzenił się na więcej pomieszczeń.

Na miejscu obecni takze:
- 2 zastępy z PSP Gniezno(w tym drabina mechaniczna)
- 1 zastęp Policji