Dziś jest: 23-11-2017

Pożar gospodarstwa rolnego w Jankowie Dolnym

Data dodania: 2012-09-21 10:53:44

Dnia 11 września 2012 roku, PSK Gniezno alarmuje naszą jednostkę o pożarze gospodarstwa rolnego w miejscowości Jankowo Dolne. Zadysponowane zostają oba wozy bojowe: GBA 3/16 "MISIU" udaje się na zabezpieczenie miasta do komendy natomiast GBA 2/17 "RENIA" udaje sie na miejsce zdarzenia. Pożar objęta była stodoła a także obora. Ponieważ budynki przylegały do budynku mieszkalnego strażacy bronili właśnie ten budynek. Z obory ewakuowano zwierzęta.

Akcja trwała całą noc. Spaleniu uległa głównie słoma gromadzona w dwóch budynkach oraz maszyny rolnicze. W działaniach bralo udział aż 14 zastępów Straży Pożarnej.