Dziś jest: 23-11-2017

Pożar kotłowni

Data dodania: 2010-12-13 16:40:13

Około godziny 10.30 jednostka OSP Niechanowo zostaje zaalarmowana przez PSK Gniezno i poinformowana o pożarze kotłowni w domu jednorodzinnym na ul. Nowej. Do Akcji zostaje zadysponowany wóz bojowy GBA 3/16 "MISIU". Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zastają pożar, który obejmował całe pomieszczenie kotłowni i wydostawał się na korytarz.
Dowódca akcji natychmiast wprowadza dwóch ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych i podaje jeden prąd wody na palące się pomieszczenie jednocześnie przekazuje do PSK Gniezno sytuacje i prosi o przysłanie wozu bojowego z agregatem oddymiającym, ponieważ dym wydostający się z kotłowni objął cały dom. Strażakom z OSP Niechanowa bardzo szybko udaje się zlikwidować pożar. Po przybyciu na miejsce zastępu z Gniezna przystąpiono do oddymiania pomieszczeń.
W działaniach brały udział:
- GBA 3/16 OSP Niechanowo, "MISIU"
- GCBA 5/24 PSP Gniezno.

M.G