Dziś jest: 20-09-2017

Wypadek na drodze do Witkowa

Data dodania: 2013-11-17 11:38:01

Dzisiejszego dnia tj.16.11.2013r. PSK Gniezno alarmuje naszą jednostkę o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej Niechanowo-Witkowo. Do akcji zostaje zadysponowany wóz GBA 3/16 "RENIA" OSP Niechanowo, wóz ratownictwa technicznego z Gniezna i jeden zastęp z OSP Witkowo. Po dojeździe na miejsce zastajemy samochód osobowy w polu w pozycji na kołach, po kilkukrotnym dachowaniu. W środku znajdowała się jedna osoba przytomna, pod wpływem zdarzenia. Drugi pojazd ciągnik rolniczy C360 znajdował się na poboczu z urwanym tylnim kołem. Kierowca ciągnika opuścił pojazd o własnych siłach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenie kwalifikowanej pomocy kierowcy ciągnika i kierowcy samochodu osobowego. Następnie odłączono akumulatory, dokonano sorbcji płynów eksploatacyjnych. Po przyjeździe karetki pogotowia poszkodowani zostali przekazani do ZRM. Jedna osoba została zabrana do szpitala. Ruch na drodze wojewódzkiej Niechanowo-Witkowo był całkowicie zablokowany do czasu usunięcia pojazdów (wyznaczono objazdy). Na miejscu obecni byli: 4 zastępy straży pożarnej, ZSR, policja.