Strona wykorzystuje pliki cookies w celu gromadzenia statystyk dotyczacych odwiedzin witryny. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania plików cookies za pomocą przeglądarki. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację korzystania z plików cookie. zamknij
Dziś jest: 20-11-2017
Odwiedziło nas:
157177

130-lecie OSP Niechanowo

Data dodania: 2013-05-30 14:29:00

26.05.2013r. obchodziliśmy 130 Lecie naszej jednostki. O godz. 14:30 zebraliśmy się przed strażnicą wraz z zaproszonymi gośćmi oraz pocztami sztandarowymi, skąd wyruszyliśmy do Kościoła w Niechanowie na Uroczystą Mszę Św. z okazji 130Lecia. Podczas przemarszu przygrywała nam Strażacka orkiestra dęta ze Słupcy. Oddziały prowadził naczelnik OSP Niechanowo Marian Guziałek. W dalszej części uroczystości przemaszerowaliśmy na planty, gdzie odbył się uroczysty apel z okazji 130 Lecia OSP. Prowadzący uroczystość starszy aspirant Łukasz Kwieciński powitał wszystkich przybyłych na 130 Lecie, po czym nastąpiło złożenie meldunku Panu Posłowi Tadeuszowi Tomaszewskiemu przez Naczelnika OSP Niechanowo. Orkiestra odegrała hymn państwowy, a następnie Wójt Gminy Niechanowo Eugeniusz Zamiar oficjalnie przywitał wszystkich gości. Wśród przybyłych gości byli:
- Pan Poseł -  Wiceprzewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP Tadeusz Tomaszewski
- Prezydent Miasta Gniezna, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Pan Jacek Kowalski
- st. kpt. mgr inż. Bartosz Klich
- kpt. mgr  inż. Krzysztof  Kapciński
- Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Sikora
-Dyrektor Zespołu Szkół w Niechanowie Elżbieta Rzepecka-Roszak
-Prezes Stowarzyszenia Ziemi Niechanowskiej Pani Grażyna Kozanecka
oraz Radni z Gminy Niechanowo.
Na naszą uroczystość przybyły poczty sztandarowe z OSP Witkowo, OSP Mnichowo, OSP Modliszewo, OSP Jarząbkowo, OSP Goczałkowo-Gurówko.
Odczytano także rys historyczny OSP Niechanowo. Wręczono medale i odznaczenia:
Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał dh. Eugeniusz Zamiar
Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał dh. Sławomir Bartz
Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał dh. Wojciech Bartz.
A odznakę strażak wzorowy otrzymali:
-dh. Lidia Bartz
-dh. Paweł Skory
-dh. Łukasz Orkowski
-dh. Michał Basiński
Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego woj. Wielkopolskiego dh. Marian Guziałek został odznaczony "ODZNAKĄ HONOROWĄ SEMPER VIGILANT" (wiecznie czuwający).
W następnej części uroczystości, podczas przemówień zaproszeni gości podziękowali druhom za ich ofiarną służbę i życzyli wielu sukcesów w życiu zawodowym oraz osobistym.
Ponadto druh Bartosz Klich otrzymał z rąk Naczelnika OSP Niechanowo statuetkę "Przyjaciel OSP w Niechanowie" w podziękowaniu za wieloletnią współpracę, życzliwość i bezinteresowne wspieranie naszej jednostki.

Wyświetleń: 1312

OSP Niechanowo