Dziś jest: 24-09-2017

Dzień otwarty 2014

Data dodania: 2014-05-03 18:17:23

Już po raz 3. zaprosiliśmy was na Dzień Otwartej strażnicy, Tym razem na gości czekały liczne wystawy zdjęć ze zdarzeń, w jakich braliśmy udział, kronika i księga pamiątkowa jednostki oraz projekcje najnowszych filmów pokazujących naszą pracę. Jak co roku można było spróbować swoich sił przy zabytkowym konnym wozie strażackim, który pokazuje ile wysiłku wymagało pompowanie wody do gaszenia. Bardziej wnikliwi obserwatorzy zauważą, że był to sprzęt bardzo solidny, wydajny i jest ciągle sprawny. Podobną rozrywką były hydronetki wodne z tarczami, do których najczęściej starały się nalewać wodę dzieci, co sprawiało im ogromną przyjemność, zwłaszcza gdy na koniec zabawy rozlegał się dźwięk dzwonka informujący o napełnieniu tarczy. Podczas pobytu można było również obejrzeć sprzęt, na jakim pracujemy obecnie. Całkiem nową atrakcją była możliwość poczucia się jak podczas prawdziwego pożaru poprzez wejście do zadymionego namiotu, który doskonale symulował zakres widoczności podczas przeszukiwań pomieszczeń. Było to ogromną atrakcją nie tylko dla najmłodszych, ale i również dla starszych gości. Na wszystkich czekał także słodki poczęstunek, a dla dzieci kolorowe balony.