Dziś jest: 24-09-2017

Dzień Otwarty Strażnicy 2012

Data dodania: 2012-05-08 06:40:18

Trzeciego maja o godz. 11 odbyła się w kościele w Niechanowie msza za ojczyzne i za strażaków, które odprawiali proboszcz parafi w Niechanowie ks. Józef Szerment i kapelan powiatowy OSP i PSP ks. Jacek Orlik. Po nabożeństwie przemaszerowaliśmy do remizy i rozpoczął się Dzień Otwarty podczas którego wystawiono sprzęt i wozy strażackie wraz z zabytkową sikawką konną z 1912r poza tym można było obejrzeć kronikę którą prowadzi nasza druhna Daria Bartz oraz wystawę zdjęc i krótki film o akcjach oraz działalności OSP Niechanowo. Druhowie postarali się o wrak samochodu, na którym pokazywali wykorzystanie różnego sprzętu używanego podczas wypadków oraz sposoby uwalniania poszkodowanych z pojazdu podczas wypadków. Był także pokaz połączony z nauką udzielania pierwszej pomocy. Dla najmłodszych zorganizowano ćwiczenia nalewania wody do nalewaków przy pomocy hydronetek (cieszyło się to dużym zainteresowaniem) rozdawano także darmowe ciasto i słodycze. Dziękujemy mieszkańcom którzy nas odwiedzili i zapraszamy za rok, dziękuję także wszystkim druhną i druhom którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie tego dnia, odremontowanie sikawki, załatwienie wraku. Dziękuję również mamom strażaków i strażakom, którzy upiekłi placki, Pani Eli Piątek która obdarowała nas smacznym poczęstunkiem, wszystkim którzy pomagali w przygotowaniach i prowadzeniu uroczystości.

STANĘLIŚCIE NA WYSOKOŚCI ZADANIA, DZIĘKUJE naczelnik M.G.