Dziś jest: 23-11-2017

Pożar w Zespole Szkół w Niechanowie

Data dodania: 2011-10-31 23:23:13

Tego samego dnia o godz. 12.00 ponownie rozlega się dźwięk syreny w Niechanowie. Tym razem PSP gniezno informuję nas o pożarze do którego doszło na drugim piętrze w Zespole Szkół w Niechanowie. Do akcji zostaje zadysponowany wóz GBA 3/16 "MISIU". Ze wstępnych ustaleń jakie przekazuje nam dyspozytor wynika, że prawdopodobnie wszystkie osoby opuściły budynek. Po dojeździe na miejsce zdarzenia dowódca otrzymuje relacje od pani dyrektor Zespołu Szkół w Niechanowie, że wszystkie osoby opuściły szkołę. Dowódca wprowadza do budynku czterech ratowników w aparatach do ochrony dróg oddechowych aby upewnić się, że nie został nikt w budynku. Jednocześnie zostaje zbudowana linia gaśnicza do pomieszczenia w którym powstał pożar. Po krótkim czasie przeszukiwania pomieszczeń dowódca dostaje informacje od pierwszego zastępu ratowników, że znajdują się na drugim piętrze i znaleźli jedną osobę. Jednocześnie informują, że drogę powrotną odciął im pożar i ewakuują się wraz z poszkodowaną na dach budynku. Prowadzący działania ratownicze przekazuję te informację do PSK Gniezno i natychmiast zostaje zadysponowana drabina z Gniezna. Po dotarciu na miejsce i rozstawieniu drabiny ratownicy podejmują 2 strażaków wraz z osobą poszkodowaną z dachu budynku. Cała akcja i działania ratowników obserwował Zastępca Dowódcy JRG kpt. inż. Jankowski Mirosław. Akcja była obserwowana również prze Dyrekcję nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Niechanowie. Osobą poszkodowaną była druhna z OSP Niechanowo, a cała akcja to ćwiczenia które zostały zorganizowane prze Komendanta Gminnego OSP.

M.G.