Dziś jest: 20-11-2017

Szkolenie - Pożary Wewnętrzne

Data dodania: 2014-09-20 08:00:37

Osiem godzin trwały ćwiczenia z zakresu walki z pożarami wewnętrznymi, które odbyły się 31 sierpnia 2014 r.  w Gnieźnie. Szkolenie zostało zorganizowane z myślą o jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych – wzięli w nich udział strażacy z naszej jednostki oraz OSP w Witkowie. Zakres ćwiczeń obejmował zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Druhowie mieli m.in. okazję obejrzeć prezentację o ciągu wstecznym płomieni (backdraft) i rozgorzeniu (flashover). Następnie profesjonalni instruktorowi zapoznali strażaków z elementami praktycznymi. Zajęcia miały na celu zapoznanie druhów ze specyfiką pożarów wewnętrznych. Główną ideą zajęć było praktyczne pokazanie jakie właściwości posiada dym. Ćwiczono specyficzny system operowania prądem wodnym w celu jego schładzania. Doskonalono także składanie drabin. Te wszystkie elementy strażacy mogli przećwiczyć na specjalnie przygotowanym budynku. Na obiekcie szkoleniowym ćwiczono również wpływ otwarcia i zamknięcia drzwi na rozwój pożaru. Uczono jak prawidłowo zachowywać się po wyjściu z pomieszczenia objętego pożarem (podział na strefę czystą i brudną). Instruktorzy nieustannie przypominali o bezpieczeństwie ratowników. Zajęcia zostały zorganizowane i przeprowadzone przez wydział Operacyjno Szkoleniowy KP PSP w Gnieźnie. Szczególne podziękowania kierujemy do st.asp. Waldemar Pruss za pomoc w realizacji założeń.

Żródło http://www.gniezno.psp.wlkp.pl/art/1656/strazy_osp_cwiczyli_gaszenie_pozarow_wewnetrznych