Dziś jest: 20-09-2017

Szkolenie Strażaków Ratowników 2011r.

Data dodania: 2011-08-30 11:36:18

Dnia 27.08.2011r. w Komendzie PSP w Gnieźnie odbył się egzamin końcowy szkolenia Strażaków Ratowników część I i II. W szkoleniu z naszej gminy brali udział druhowie z jednostek OSP Trzuskołoń, Jarząbkowo, Górówko oraz Niechanowo. Byli także druhowie m.in z Witkowa, Mnichowa czy Lednogóry.

Egzamin składał się z dwóch części:
teoretycznej - test złożony z 30 pytań,
praktycznej - ćwiczenie bojowe.
Naszym zadaniem podczas ćwiczenia bojowego było zbudowanie linii gaśniczej złożonej z:
- linii głównej z jednego odcinka węża W75 zakończonej rozdzielaczem,
- linii gaśniczej z jednego odcinka W52 zakończonej prądownicą typu Turbo.
Prąd wody należało podać przez okno, a żeby tam się dostać naszym zadaniem było sprawić drabinę nasadkową złożoną z dwóch części.
Dopełnieniem zadania było zbudowania zasilania do samochodu z hydrantu(zasilanie składało się z dwóch odcinków węża W75).

Egzamin wszyscy ukończyli z wynikiem pozytywnym a szczegółowe oceny poznamy już niebawem.
Uprawnienia w naszej jednostce zdobyli:
- Michał Basiński
- Mateusz Tomaszewski