Dziś jest: 20-11-2017

Warsztaty z ratownictwa technicznego i medycznego

Data dodania: 2012-05-08 06:28:24

21.04 12 r na terenie gminy Witkowo odbyły się warsztaty z ratownictwa Medycznego i technicznego strażacy z dziewięciu jednostek powiatu gnieźnieńskiego doskonalili swoje umiejętności. Przygotowanych zostało dziewięć różnych scenek, dowódca zespołu dostawał mapę i informację gdzie doszło do zdarzenia, naszym zadaniem było odszukać dane miejsce i w zależności od sytuacji podjąć odpowiednie działanie. Zadania były wykonywane jak podczas prawdziwych zdarzeń a na każdym stanowisku był instruktor, który pomagał korygować niedociągnięcia. Ćwiczenia trwały od godz. 10 do 18 i były bardzo ciekawym doświadczeniem dla strażaków. Mimo wielu godzin ćwiczeń nie zauważyliśmy jak szybko minął dzień, trzeba zaznaczyć jak powiedział dowódca warsztatów Z-CA KOMENDANTA POWIATOWEGO PSP W GNIEŹNIE st.kpt. mgr inż. Bartosz Klich: "hasłem na ćwiczenia jest samowystarczalność", czyli musieliśmy działać na sprzęcie który posiadaliśmy i własnej wyobraźni. To uczy szerszego spojrzenia na daną sytuację i wykorzystywania różnych opcji. Zdobyte podczas warsztatów doświadczenie będzie można wykorzystać podczas prawdziwych działań, bo przecież udając się do zdarzenia nigdy dokońca nie wiemy co zastaniemy na miejscu.

Ćwiczenia były bardzo ciekawe i pouczające DZIĘKUJEMY!!! oby więcej takich inicjatyw.

M.G.