Dziś jest: 20-11-2017

Zawody Ratownicze dla OSP w KSRG Powiatu Gnieźnieńskiego 2012

Data dodania: 2012-05-08 06:32:16

22.04.12r w Skorzęcinie odbyły się zawody ratownicze w których wzieło udział 9 drużyn z jednostek powiatu gnieźnieńskiego:
-Zdziechowa
-Łubowo
-Niechanowo
-Mieleszyn
-Czerniejewo
-Kłecko
-Witkowo
-Skorzęcin
-Trzemeszno

Na początku drużyny wyznaczyły po 2 zawodników do testu pisemnego, w którym można było zdobyć 20pkt., następnie wykonywali zadania na czterech scenkach. Pierwsza przedstawiała potrącenie pieszego przez samochód osobowy, druga zderzenie dwóch pojazdów, trzecia udzielenie pomocy tonącemu a czwarta udzielenie pomocy osobie poparzonej. Na każdym stanowisku znajdowali się sędziowie, którzy oceniali poprawność wykonanych zadań zgodnie z procedurami ratowniczymi. Łącznie można było zdobyć 60 punktów, poziom zawodów był bardzo wyrównany drużyna z Niechanowa zdobyła 52pkt. zajmując 4 miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

M.G.